By continuing your navigation on this site, you accept the use of cookies to offer you contents and adapted services. Legal Notice.

News

16 players, block play followed by a knockout best of 3 for the top 8 players in the blocks.
Lionel Tibble won, beating David Bell in the final 7-5, 7-3
Placings 1 to 8, eligible for European Masters:
Lionel Tibble
David Bell
Colin Britt
Michael O'Brian
Ray Mounfield
Bill Arliss
Roger Sutton
Robin Wootton
Full results follow:
TIBBLE Lionel beat FARROW Liz 7 4
MOUNFIELD Ray beat WOOTTON Robin 7 3
BALL David beat WEBB Keith 7 5
SUTTON Roger beat STEVENS Jayne 7 5
BELL David beat O'BRIAN Michael 7 4
ARLISS BILL beat MOUNFIELD Chris 6 5
GAITLEY Daphne beat BRITT Colin 7 4
GUNN Paul beat WEBB Margaret 7 1
TIBBLE Lionel beat STEVENS Jayne 7 5
WOOTTON Robin beat FARROW Liz 7 3
MOUNFIELD Ray beat BALL David 7 5
SUTTON Roger beat WEBB Keith 7 6
O'BRIAN Michael beat GUNN Paul 7 2
BELL David beat MOUNFIELD Chris 6 5
ARLISS Bill beat GAITLEY Daphne 7 3
BRITT Colin beat WEBB Margaret 7 3
TIBBLE Lionel beat MOUNFIELD Ray 7 4
SUTTON Roger beat FARROW Liz 7 6
BALL David beat STEVENS Jayne 7 4
WOOTTON Robin beat WEBB Keith 7 5
O'BRIAN Michael beat ARLISS Bill 7 3
WEBB Margaret beat BELL David 7 5
GUNN Paul beat GAITLEY Daphne 7 5
BRITT Colin beat MOUNFIELD Chris 7 5
WEBB Keith beat TIBBLE Lionel 7 6
MOUNFIELD Ray beat SUTTON Roger 7 5
FARROW Liz beat BALL David 7 6
WOOTTON Robin beat STEVENS Jayne 7 5
O'BRIAN Michael beat BRITT Colin 7 5
ARLISS Bill beat WEBB Margaret 7 2
BELL David beat GAITLEY Daphne 7 2
MOUNFIELD Chris beat GUNN Paul 7 5
TIBBLE Lionel beat WOOTTON Robin 7 4
SUTTON Roger beat BALL David 7 3
FARROW Liz beat MOUNFIELD Ray 7 5
STEVENS Jayne beat WEBB Keith 7 5
O'BRIAN Michael beat MOUNFIELD Chris 7 6
GAITLEY Daphne beat WEBB Margaret 7 2
BELL David beat ARLISS Bill 7 6
BRITT Colin beat GUNN Paul 7 4
TIBBLE Lionel beat SUTTON Roger 7 3
BALL David beat WOOTTON Robin 7 6
STEVENS Jayne beat FARROW Liz 7 5
MOUNFIELD Ray beat WEBB Keith 7 3
O'BRIAN Michael beat WEBB Margaret 7 6
MOUNFIELD Chris beat GAITLEY Daphne 7 3
BELL David beat GUNN Paul 7 1
BRITT Colin beat ARLISS Bill 7 5
quarter finals
BELL David beat MOUNFIELD Ray 7 4
BELL David beat MOUNFIELD Ray 7 2
O'BRIAN Michael beat SUTTON Roger 7 4
O'BRIAN Michael beat SUTTON Roger 7 4
ARLISS Bill beat TIBBLE Lionel 7 4
TIBBLE Lionel beat ARLISS Bill 7 6
TIBBLE Lionel beat ARLISS Bill 4 1
BRITT Colin beat WOOTTON Robin 7 6
BRITT Colin beat WOOTTON Robin 7 5
Semi finals
BELL David beat O'BRIAN Michael 5 4
BELL David beat O'BRIAN Michael 4 0
TIBBLE Lionel beat BRITT Colin 7 3
TIBBLE Lionel beat BRITT Colin 7 6
Final
TIBBLE Lionel beat BELL David 7 5
TIBBLE Lionel beat BELL David 7 3
Place playoff
ARLISS Bill beat WOOTTON Robin 10 2
MOUNFIELD Ray beat SUTTON Roger 10 6
MOUNFIELD Ray beat ARLISS Bill 10 4
SUTTON Roger beat WOOTTON Robin 10 6
BRITT Colin beat O'BRIAN Michael 10 0
Swiss consolation
FARROW Liz beat WEBB Margaret 7 6
GAITLEY Daphne beat WEBB Keith 7 3
STEVENS Jayne beat GUNN Paul 7 6
BALL David beat MOUNFIELD Chris 7 4
FARROW Liz beat GAITLEY Daphne 7 4
WEBB Margaret beat WEBB Keith 7 5
FARROW Liz beat BALL David 7 6
WEBB Margaret beat STEVENS Jayne 7 5
GUNN Paul beat GAITLEY Daphne 7 5
WEBB Keith beat MOUNFIELD Chris 7 5
GUNN Paul beat FARROW Liz 7 1
GAITLEY Daphne beat BALL David 7 4
FARROW Liz beat STEVENS Jayne 7 5
GUNN Paul beat WEBB Margaret 7 5
BALL David beat WEBB Keith 7 4